no-img
سامنتا

استراتژی حمله در بازی کلش آف کلنز


سامنتا
دوره های پیشنهادی

ادامه مطلب

استراتژی حمله در بازی کلش آف کلنز


بازی کلش آف کلنز یکی از محصولات شرکت فنلاندی سوپرسل میباشد که در طی چند سال اخیر توانسته است خود را به صدر بازی های پردرآمد جهانی برساند .

درآمد روزانهٔ این بازی ۲٫۴ میلیون دلار است که از ۸ ~ ۹ میلیون کاربر خود کسب میکند.

این بازی در ایران نیز از محبوبیت فراوانی برخوردار میباشد بطوریکه در سایت الکسا بعد از آمریکا و هند، ایران در رتبه ی سوم قرار دارد که به سایت سوپرسل مراجعه میکنند .

حمله یا اصطلاحا اتک در این بازی ، عملی هست که با هدف شکست یک دهکده ی دیگر ، توسط نیرو ها و سپاه های تولید شده به منظور به دست آوردن جام ، اکسیر ، طلا و نفت و همچنین بالا بردن لول دهکده انجام میگیرد .

نیروه های کلش نام های خاص خود و توانایی های خاص خود را دارند . بازی کنندگان بازی کلش میدانند که نیروها دو نوع هوایی و زمینی هستند .

حمله ها نیز باید به دو دسته ی

  • حمله ی هوایی
  • حمله ی زمینی

تقسیم شوند.

توجه کنید که داشتن نیروی زیاد و یا داشتن نیرو با لول بالا به تنهایی موجب پیروزی در این بازی نمیشود . این بازی بطور هوشمنده ای توسط الگوریتم هایی ساخته شده است که یک بازی استراتژیکی واقعی را برای شما القا کند.

نکته ی مهم داشتن استراتژیک قوی برای حمله هست که اگر رعایت شود ممکن است با نیروهای کم و یا نیروهایی با لول پایین هم دهکده های قدرتمند را از پای در آورد .

برای انجام چنین حمله ی حساب شده ای باید ابتدا مشخص کنید که این اتک در وار هست یا یک اتک معمولی میباشد .

اگر اتک درون وار انجام میپذیرد باید اول دهکده ی مورد نظر را بررسی کرد و سپس متناسب با آن نیرو تولید کرد

اگر اتک معمولی و بیرون از وار هست باید اول در مورد تولید نیروی زمینی و هوایی تصمیم گیری کرد و سپس با جستجو دهکده ای را که مناسب حمله برای نیروی موجودی شما میباشد ، پیدا کنید.

اتک درون وار کلش آف کلنز

ابتدا دهکده ی خود را مشاهده کنید . نیروهای هوایی و زمنیی را به دقت بررسی کنید و لولهای آنها را به یاد بسپارید . دیوارها را مد نظر داشته باشید .

اولین قدم برداشتن یک قلم و کاغذ هست کشیدن دیوارهای دهکده ی مورد نظر روی کاغذ میباشد . سپس نیروهای زمینی را روی کاغذ دقیقا در جاهایی که هستند بکشید . با نیروی هوایی در دهکده ی مقابل ارزیابی کنید . اگر نیروی دفاعی زمینی ضعیف تر باشد نیرو برای حمله ی زمینی تولید کنید و اگر نیروی دفاعی هوایی ضعیف تر باشد اقدام به تولید نیروی هوایی بکنید .

اگر حمله ی هوایی میکنید توجه کنید که دیوار ها زیاد مهم نیستند و اگر حمله ی زمینی میکنید دیوار ها خیلی مهم هستند .

اگر حمله ی زمینی را انتخاب کردید :

بر روی نقشه ای که روی کاغذ رسم کرده اید قسمتهایی که میخواهید حمله کنید را ضربدر بزنید . نیروهای زمینی خود را به دو یا سه قسمت تقسیم کنید . مثلا اگر ۲۴ غول دارید و میخواهید از سه گوشه حمله کنید ۸ غول در هر جایی قرار دهید و همچنین بعد از قراردادن غول ها بلافاصله دیوار شکن های خود را آزاد کنید .

توجه کنید که چرا غول ها را باید قبل از دیوار شکن ها قرار داد ؟

میزان جان غول ها خیلی بیشتر از دیوار شکن ها هست . وقتی غول ها اول فرستاده میشوند تیرزن های دفاعی دهکده ی مقابل مشغول تیراندازی به غول ها میشوند و این فرصتی خوب برای حرکت دیوار شکن ها و شکستن دیوار ها میباشد

غول ها در این قسمت نقش دیوار دفاعی برای دیوار شکن های کلش ، شما را بازی میکنند.

سعی کنید نیروهایی خود را از نزدیک ترین قسمت به نیروهای دفاعی دشمن بریزید تا سریع تر به آنها رسیده و آنها را نابود کنند.

دلیل اینکه حمله نباید از یک جا انجام شود :

ممکن است تله ای در آن قسمت قرار داشته باشد . اگر نیروهای شما بصورت دسته جمعی از آن قسمت رد شوند ممکن هست همه ی آنها آسیب ببینند .

اگر حمله از نقاط مختلف انجام شود بطور همزمان نیروهای دفاعی زیادی از بین میرود و باعث میشود نیروهای بعدی شما به راحتی و بدون مزاحم دهکده را نابود کنند .

استفاده از اسپل ها نیز بسیار اهمیت دارد که سعی کنید تا میتوانید از اسپل های پراکنده استفاده نکنید و همه ی اسپل های شما از یک سری باشند و پشت سر هم در بین جنگ از آنها استفاده کنید .

نیروهای زمینی که ابتدا دفاعی های دشمن را نابود میکنند غول ، هوگ و … میباشند که برای حمله مناسب میباشند.

استراتژی حمله در بازی clash of clans

اگر حمله ی هوایی را انتخاب کردید :

مطمئنا زمانی حمله ی هوایی انجام میگیرد که نیروهای دفاعی دشمن ضعیف تر هستند . معمولا” حمله های هوایی با استفاده از دراگون و بالن انجام میگیرد

بالن ها قابلیت خوبی دارند که ابتدا نیروهای دفاعی دهکده ی دشمن را نابود میکنند و سپس به قسمت های دیگری میروند

ولی دراگون ها از جایی که پرواز کرده اند هر چیزی که سر راهشان باشد نابود میکنند. مرحله به مرحله جلو میروند

سعی کنید از جایی حمله را شروع کنید که تیرزن ها و قلعه های آرچری دهکده ی دشمن قرار دارد شروع کنید تا اولین چیزهایی که قبل از نابود شدن بالن ها یا غول ها یا دیگر نیروهای شما ، از بین میرود نیروهای دفاعی دشمن باشد . تا نیروهای دیگر خود را با آسودگی رها کنید تا باقی مانده دهکده را نابود کنند

حمله در بازی کلش آف کلنز

نکات مهم :

در هنگام اتک زدن ، در اولین فرصت به اجزایی که در مکان های دور مثلا در چهار گوشه ی محیط هستند بپردازید.

این ساختمان ها جهت جلوگیری از تخریب کامل دهکده در زمان مقرر شده هستند . برای جلوگیری از اتلاف وقت و پیروزی در همان ابتدای حمله با آرچر آنها را نابود کنید .

حتما کلن دهکده ی دشمن را خالی کنید . طریقه ی خالی کردن کل دهکده ی دشمن به این صورت میباشد که در نزدیکی های کلن فقط یک نیرو قرار دهید . اگر نیرویی درون کلن باشد برای نابود کردن نیروی شما بیرون می آید .

در گوشه ای از زمین که نزدیک به کلن هست یک نیرو قرار دهید تا آن نیروی دفاعی که داخل کلن بودند به سمت یک سرباز شما حرکت کنند. آنها را در گوشه ی زمین ، به تله ی خود بیاندازید و با استفاده از آرچر آنها را نابود کنید .

توجه کنید در چنین موقعی هرگز آرچر ها را در کنار هم قرار ندهید . آرچر ها را تک تک به دور نیروهای دفاعی پخش کنید تا نیروی دشمن تمرکز خود را از دست دهد و نابود شود سپس حمله کنید

اگر چنین کاری را انجام ندهید ممکن است همین نیروهای کم دشمن که از کلن در آمده اند کل نیروهای حمله ای شما را نابود کنند
موضوعات :
سرگرمی و بازی

درباره نویسنده

پشتیبانی سامنتا 84 نوشته در سامنتا دارد . مشاهده تمام نوشته های

پرسش و پاسخ این آموزش


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *