no-img
سامنتا

فروش موفق در اندروید


سامنتا
دوره های پیشنهادی

ادامه مطلب

ZIP
فروش موفق در اندروید
امتیاز 3.67 ( 3 رای )
zip
فوریه 19, 2017
۰ تومان

فروش موفق در اندروید


وقتی برنامه نویسی اندروید را شروع میکنید به یادگیری ممکن هست ذهنیتی داشته باشید که اشتباه باشد و شما فکر میکنید تنها راه پول درآوردن از برنامه نویسی اندروید ، همین قدم اول شما یعنی یادگرفتن برنامه نویسی اندروید هست 
در حالی که چندین نکته و ترفند برای کسب درآمد خوب از برنامه نویسی اندروید نیاز هست که باید آنها را در نظر داشته باشید در غیر این صورت برنامه ی اندرویدی شما هر چقدر هم از نظر خودتان خوب باشید در میان صدها هزار برنامه ی اندرویدی که روزانه نوشته میشود گم میشود و روز به روز بیشتر باعث ناراحتی شما خواهد شد . 
در حالی که اپ های اندرویدی موفق در میان این صدها هزار برنامه میدرخشند و درآمدی کسب میکنند که خواب را از چشمان برخی میرباید ! کافیست نگاهی به درآمد برنامه های اندرویدی که موفق شده اند بیاندازید . کمترین مقداری که میتوان یافت تعداد صد هزار نصب هست و اگر شما برای هر صد هزار نفر ، تنها یک هزار تومان درآمد حساب کنید میشود صد میلیون تومان !
به راحتی طراحی یک برنامه ی خوب میتوان صد میلیون تومان آن هم در بدترین شرایط به دست آورد .
شاید سوالی که در ذهن شما باشد این هست که راز موفقیت این برنامه ها چیست ؟ 
راز موفقیت فروش این برنامه چیزی نیست جز چند گام مهم که در زیر به انها اشاره میکنیم


۱ همیشه خط مشی طراحی رابط کاربری اندروید را دنبال کنید


شرکت گوگل همیشه یک خط مشی برای گرافیک برنامه ها و سیستم عامل خود یعنی اندروید در نظر میگیرد . شما باید مطیع این خط مشی باشید و آنرا همیشه دنبال کنید و با آن بروز باشید . بسیاری از برنامه نویس ها تصمیم میگیرند این خط مشی را دنبال نکنند که این مورد میتواند واقعا بعنوان یک نقطه ی بحرانی برای یک برنامه نویس باشد که به قول معروف خودکفا شود و بدون توجه به توصیه های گرافیکی گوگل دست به کار شود و هرآنچه دوست داشت را خلق بکند . چنین برنامه هایی هرگز موفق نخواهد شد . چون چنین برنامه هایی از نظر گرافیکی دلچسب نیستند و همچنین کار با آن برای کاربر دشوار و پیچیده خواهد بود . یکی از مثال هایی که در این خط مشی هست استفاده از Navigation Drawer هست 
این مورد در اکثر برنامه های اندرویدی استفاده شده است نتیجه این هست که خط مشی گرافیکی اندروید به دنبال یکپارچه سازی تمام برنامه ها هست که کاربر در اکثر برنامه ها با یک منطق سر و کار داشته باشد تا به محیط برنامه های اندرویدی عادت کند .  Navigation Drawer  هم یکی از این موارد بود .


۲ برنامه ی شما باید بروز باشد و قدم به قدم با تیم اندروید جلو برود


هر از گاهی گوگل یک آپدیت جدید به SDK خود اضافه میکند این آپدیت ها شامل راه های جدیدی برای توسعه دهندگان اندروید جهت برنامه نویسی برنامه های اندرویدی هستند . مثلا با معرفی اندروید ۵ طراحی رابط کاربری جدیدی به نام متریال دیزاین ارائه شد که توسعه دهندگان میتوانند با استفاده از ان طراحی جدیدی به نام متریال را پیاده کنند .
شاید فکر کنید کاربران عادی از این قضایا خبری ندارند ولی حقیقت این است کاربران نه تنها قابلیت ها و گرافیک های جدید را درک میکنند بلکه منتظر آن در اپ شما هستند و اگر شما از جدیدترین متدها استفاده نکنید بسیاری از کاربران برنامه خود را از دست خواهید داد .      
پس همیشه برنامه خود را بروزرسانی کنید و جدیدترین موارد اندروید را به آن اضافه کنید .


۳ به نظرات  کاربران گوش کنید 


یکی از بهترین کارها که برای بهبود برنامه ی خود میتوانید بکنید نظرات استفاده کننده ها را دریافت و به آن با دقت گوش کنید .
وقتی شما نظرات کاربران را دریافت میکنید و به آنها توجه میکنید  کاربران ارزش واقعی برنامه ی شما را درک میکنند  و شما یکی از انتظارات آنها را برطرف کرده اید 
این باعث خوشحالی کاربران شده و محبوبیت و موفقیت برنامه ی شما را تضمین میکند . 
اگر کاربران و استفاده کنندگان نباشند ، مطمئنا برنامه ای هم نخواهد بود پس دلیل وجود برنامه ی شما کاربرانی هست که استفاده میکنند آنها را نادیده نگیرید . 
فکر کنید افرادی را یکجا جمع کرده اید و وظیفه ی تست و ارزیابی برنامه ی شما را دارند . نظرات مردم هم به این شکل هست چه چیزی میتواند بهتر از این به بهبود برنامه ی شما کمک کند ؟ 


۴ غرق در اندروید شوید 


یکی از بزرگترین مشکلات برنامه نویس های اندروید این هست که هرگز مانند یک کاربر عادی اندروید ، از برنامه ها و خود سیستم عامل اندروید استفاده نمیکنند . نه  تنها شما باید خود اندروید را مثل یک کاربر عادی استفاده کنید بلکه باید برنامه های دیگران را هم استفاده کنید و از آنها حمایت کنید . 
برنامه های دوستان خود را نصب کنید ساعت ها به استفاده ی معمولی از انها اختصاص دهید 
این باعث بهبود عملکرد و تخصص شما میشود و در آینده به شما کمک می کند برنامه هایی تولید کنید که بیشتر به درد مردم بخورد . 
پس تا میتوانید از برنامه ها و بازی های اندرویدی غافل نشوید و بعنوان یک کاربر عادی از اندروید خود استفاده کنید . 


۵ توسعه برای دستگاه های چندگانه 


برخلاف سیستم عامل های دیگر ، اندروید بر روی تعداد زیادی از دستگاه ها قابل نصب هست . دستگاه های مختلف دارای صفحه نمایش های مختلفی هستند که رزولیشین های متفاوتی دارند . برنامه ی شما باید طوری باشد که در تمام دستگاه به خوبی نمایش داده شود مشابه چیزی که در طراحی سایت به نام ریسپانسیو مرسوم هست . 
از آنجایی که شما نمیتوانید برنامه ی خود را در دستگاه ها با رزولیشین های مختلف تست کنید باید یک برنامه ای بسازید که خودش  به درستی نمایش داده شود . 
یکی از مواردی که باید رعایت کنید استفاده از میزان تراکم پیکسل برای مقدار دهی به جای خود پیکسل هست مثلا استفاده از مقدار های dp dip به جای px باعث میشود دستگاه بطور خودکار براساس رزولیشین و تراکم پیکسل صفحه ی نمایش محتوای شما را نمایش دهد . 


۶ برنامه ی خودتان را بهینه سازی کنید 


کاربران اندروید از برنامه هایی که فضای زیادی را به خود اختصاص دهند که ضروری نیست و یا سرعت باگزاری و عملیاتی پایینی داشته باشد خوششان نمی آید . 
نه تنها باید کاری کنید که سرعت برنامه زیاد باشد بلکه باید عملکرد کاربر درون برنامه هم سریع باشد . یکی از مواردی که  باعث افزایش سرعت عملکرد برنامه در مقابل درخواست های کاربر هست استفاده از فرگمنت ها میباشد .
یکی از دلایلی که باعث کند شدن برنامه ی شما میشود استفاده از کتابخانه و کلاس های برنامه نویسی هست که به انها نیازی نیست و باید آنها را پاک کنید . به این ترتیب سرعت برنامه ی شما زیاد میشود و سیستم عامل اندروید کمتر درگیر چیزهای غیرضروری میشود 


۷ مجوزهای دسترسی را به حداقل برسانید


از آنجا که ویروس ها و بدافزارهای زیادی برای اندروید نوشته شده است و دسترسی این برنامه مستلزم اجازه ی کاربر هست همه ی کاربران اندروید یاد گرفته اند قبل از نصب برنامه مجوزهای دسترسی آنرا بررسی کنند.
اگر مجوز دسترسی غیرضروری دارید حتما آنرا پاک کنید چون یکی از دلایلی که باعث میشود کاربران از نصب برنامه خودداری کنند ترس آنها از ویروسی یا بدافزار بودن برنامه هست .
و دلیل دیگری که نمیتوانند برنامه را نصب کنند حریم شخصی خودشان هست و حریم شخصی هر کسی برایش مهم هست .
پس اگر واقعا برنامه ی شما نیاز به یک مجوز خاص دارد که کاربر را قانع میکند از ان استفاده کنید و باقی مجوز ها را پاک کنید و یا برنامه ی خود را به گونه ای طراحی کنید که حداقل نیاز ها را به منابع و مجوزهای اندروید کاربر داشته باشد 


۸ به کاربران خود احترام بگذارید 


بسیاری از برنامه نویس ها هستند که با اینکه برنامه آنها موفق میشود ولی هنوز حریص هستند و به دنبال درآمد بالاتری هستند به همین علت دست به کارهایی میزنند که منجر به شکست و ضرر دهی برنامه نویس میشود . 
یکی از این دلایل استفاده از آگهی های نامناسب در صفحه ی برنامه هست که نمایش داده میشود . صفحه ی نمایش اندروید به اندازه ای نیست که هم برنامه و هم یک آگهی به کاربر نمایش داده شود و قطعا آگهی روی برنامه یا بازی منجر باعث دلزدگی کاربر از برنامه میشود . 
برای درآمد زایی بیشتر میتوانید محصولات درون برنامه ی بفروشید خیلی بهتر از درج آگهی درون برنامه هست 
حتی طراحی قسمت حمایت از ما بهتر از درج آگهی هست که در این قسمت هرکس خواستار حمایت از شما شد مبلغی را به شما انتقال دهد . تجربه ثابت کرده است که استفاده کنندگان اندروید بسیار قدرشناس هستند و از این لحاظ حامی برنامه نویسان اندرویدی هستند برخلاف استفاده کنندگان سرویس های برپایه ی اینترنت (وب سایت).


۹ برنامه نویسی را واقعا دوست داشته باشید 


تا زمانی که شما عاشق واقعی برنامه نویسی نباشید از این کار لذت نمیبرید و اگر لذت نبرید برنامه های با کیفیتی نمیتوانید تولید کنید . همه ی اینها مثل علت و معلول هم هستند به این شکل که اگر برنامه ی با کیفیت هم تولید نکنید پولی در نمیاورید 
پس برای اینکه از راه برنامه نویسی پولدار شوید باید عاشق واقعی برنامه نویسی باشید . نه اینکه تظاهر کنید بله من از الان دیگر عاشق برنامه نویسی شدم . نه ! این بیشتر شبیه یک تقلب ذهنی برای خودتان هست . منظور از عاشق برنامه نویسی شدن این هست که بدون در نظر گرفتن نتیجه ی یک برنامه آنرا واقعا تولید کنید . هدف اصلی شما تولید برنامه ی با کیفیت باشد و نه صرفا درآمد . درآمد برای برنامه ی با کیفیت خود به خود حاصل میشود بدون اینکه حتی فکرش را هم بکنید.
پس اگر برنامه نویسی می کنید و هر ازگاهی حس میکنید دارید یک کار اجباری یا کار سختی را انجام میدهید باید چیزی را تغییر دهید .

نظرات خود را بنویسید . شما چطور برنامه نویسی هستید ؟ چقدر از برنامه نویسی درآمد کسب میکنید و  چقدر عاشق کارتان هستید ؟ 
درباره نویسنده

پشتیبانی سامنتا 84 نوشته در سامنتا دارد . مشاهده تمام نوشته های

پرسش و پاسخ این آموزش


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *